Mo-Bruk, firma z branży utylizacji odpadów oraz produkcji paliw alternatywnych, która we wtorek zadebiutowała na rynku NewConnect planuje za ok. 18 miesięcy przenieść się na Giełdę Papierów Wartościowych – poinformował dziennikarzy prezes spółki Józef Mokrzycki. – W drodze na NewConnect była prostsza procedura, a nasze inwestycje nie cierpią zwłoki i musieliśmy się spieszyć, ale nie ukrywam, że jest plan wejścia na giełdę i myślę, że stanie się to w granicach 18 miesięcy – powiedział Mokrzycki.

Sieć Huzar nie zwalnia tempa rozwoju. Wszystko wskazuje na to, że na koniec tegorocznych wakacji w pełnym brandzie sieci może działać już 56 obiektów w całym kraju. Obecnie w sieci znajdują się 74 stacje – liczba ta obejmuje jednak również stacje, które podpisały umowy o przystąpieniu do sieci, ale nie przyjęły jeszcze barw sieci bądź są w trakcie tej procedury.

Prezydent USA, Barack Obama zapowiedział w przemówieniu telewizyjnym zatamowanie wkrótce 90 procent wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Jednocześnie zadeklarował, że koncern BP będzie musiał stworzyć fundusz rekompensujący straty z powodu katastrofy.

Spółka Lotos Kolej zamierza w tym roku przewieźć ponad 7 milionów ton produktów. Oznacza to, że dziennie będzie obsługiwać średnio po 100 połączeń. – Już dziś wysyłamy w Polskę i Europę sto pociągów dziennie – 95 w relacji krajowej oraz pięć w relacji międzynarodowej – głównie do Niemiec, Holandii, Czech czy Rumunii, ale zdarzają się też kursy do Szwajcarii czy Turcji – wymienia Henryk Gruca, prezes Lotos Kolej.