Polski Koncern Naftowy Orlen ogłosił zamiar sprzedaży pięciu stacji paliw w miejscowościach: Barwice (zachodniopomorskie), Łaskarzew (mazowieckie), Katowice, Boguszów Gorce (dolnośląskie) oraz Miączyn (lubelskie). Koncern konsekwentnie pozbywa się stacji ni spełniających jego oczekiwań pod względem wielkości sprzedaży lub perspektyw rozwoju.
Plany koncernu BP na wypadek awarii jego urządzeń wiertniczych w Zatoce Meksykańskiej oparte były na ekspertyzach rządowych, które błędnie zaniżyły skutki ewentualnej katastrofy – podał w czwartek „Wall Street Journal”.
Kilkanaście firm naftowych pozwało do sądu rząd USA, kwestionując legalność ogłoszonego przez administrację prezydenta Obamy 6-miesięcznego moratorium na wiercenia naftowe w Zatoce Meksykańskiej i domagając się jego uchylenia.
Jest szansa, że prace nad zmianą ustawy o biokomponentach i biopaliwach w celu wprowadzenia do obrotu paliwa B7 wreszcie nabiorą rozpędu. We wtorek 22 czerwca projekt założeń do nowelizacji ustawy zostanie rozpatrzony na posiedzeniu Rady Ministrów. – W przypadku jego przyjęcia Ministerstwo Gospodarki niezwłocznie opracuje projekt zmiany ustawy – poinformowano nas w resorcie.
Wielu z nas wydaje się, że najwięcej energii zużywamy korzystając w domu z urządzeń elektrycznych. Tymczasem jak przekonują eksperci programu „Gaspol kibicuje klimatowi” największym konsumentem energii jest sam budynek, a blisko 3/4 niezbędnej energii, pochłania jego ogrzewanie. Jedną z przyczyn zwiększonego zużycia energii są jej wysokie straty spowodowane słabą termoizolacją domów oraz nieodpowiednio dobrany system ogrzewania.
Koncern naftowy BP poinformował w poniedziałek, że jego dotychczasowe wydatki w związku z wyciekiem ropy naftowej do Zatoki Meksykańskiej wyniosły 1,6 mld dolarów.
Prezes towarzystwa ubezpieczeniowego Royal & Sun Alliance Insurance (RSA) z Wielkiej Brytanii, John Napier, wystosował list otwarty do prezydenta Baracka Obamy krytykujący jego stanowisko ws. wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej – donosi w czwartek brytyjska telewizja Sky.
Po groźbach, jakie zaczął otrzymywać po katastrofie w Zatoce Meksykańskiej szef koncernu naftowego BP, postanowiono objąć go ochroną policyjną – poinformowała we wtorek londyńska prasa.
Należąca do PGNiG spółka PGNiG Norway AS wspólnie z partnerami odkryła nowe złoża gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Złoża Snadd North szacowane są na 9 do 16 mld metrów sześciennych gazu. Jego zagospodarowanie rozpocznie się już w 2011 roku.
Szef koncernu BP Tony Hayward powiedział w niedzielę, że nie poda się do dymisji w związku z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej. Hayward przewiduje, że jego kompania wykaraska się z tej katastrofy.
– Polskie rafinerie nie są obecnie w stanie strategicznie zmienić swojej pozycji poprzez wejście w segment wydobywczy – powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Dariusz Marzec, dyrektor w zespole ds. energii i zasobów naturalnych firmy doradczej KPMG. Jego zdaniem nie mają one po prostu na ten cel wystarczających środków.
Ułożenie gazociągu Nord Stream zgodnie z planami jego twórców może zablokować możliwość rozwoju portu w Świnoujściu – informuje dzisiaj Andrzej Kublik w „Gazecie Wyborczej”.
Google Ventures nabył dwie niewielkie firmy z branż, które dotychczas nie leżały w sferze jego bezpośrednich zainteresowań.
Mimo że lata największej świetności Morze Północne ma już za sobą, to przypada na nie 25 procent produkcji potentata naftowego – francuskiego Totala, a jego inwestycje w tym regionie rosną.
Fani Apple spoza USA będą musieli dłużej poczekać na możliwość zakupu iPada, gdyż termin jego międzynarodowego debiutu został przesunięty o miesiąc – czytamy na portalu wirtualnemedia.pl.
Michaił Chodorkowski stanął po raz pierwszy przed sądem, w którym toczy się jego drugi proces. Były prezes koncernu Jukos zaapelował o odstąpienie od procesu z braku dowodów przestępstwa.
Odbywający karę więzienia były szef Jukosu Michaił Chodorkowski stanął po raz pierwszy przed sądem, w którym toczy się jego drugi proces, i zaapelował o odstąpienie od procesu z braku dowodów przestępstwa.
Na stronie internetowej spółki Sarmatia pojawiło się ogłoszenie o przetargu na przygotowanie studium wykonalności planowanego przedłużenia rurociągu Odessa-Brody do Płocka z możliwością jego przedłużenia do Gdańska lub w kierunku zachodnim oraz Raportu o oddziaływaniu projektu na środowisko. Dokumenty te wymagane są do podjęcia dofinansowania unijnego w wysokości blisko 500 mln zł.
Koncerny z Korei Południowej są zainteresowane odkupieniem od polskiego PKN Orlen rafinerii w Możejkach – poinformował premier Litwy Andrius Kubilius. Powiedział też, że jego kraj byłby rad, gdyby do Możejek wrócił rosyjski Jukos.
Francja postanowiła zrezygnować z jednego ze swoich sztandarowych pomysłów, wprowadzenia podatku ekologicznego. Jego wprowadzenie podniosłoby ceny paliw na tamtejszym rynku.