Polski Koncern Naftowy Orlen ogłosił zamiar sprzedaży pięciu stacji paliw w miejscowościach: Barwice (zachodniopomorskie), Łaskarzew (mazowieckie), Katowice, Boguszów Gorce (dolnośląskie) oraz Miączyn (lubelskie). Koncern konsekwentnie pozbywa się stacji ni spełniających jego oczekiwań pod względem wielkości sprzedaży lub perspektyw rozwoju.

Jest szansa, że prace nad zmianą ustawy o biokomponentach i biopaliwach w celu wprowadzenia do obrotu paliwa B7 wreszcie nabiorą rozpędu. We wtorek 22 czerwca projekt założeń do nowelizacji ustawy zostanie rozpatrzony na posiedzeniu Rady Ministrów. – W przypadku jego przyjęcia Ministerstwo Gospodarki niezwłocznie opracuje projekt zmiany ustawy – poinformowano nas w resorcie.

Wielu z nas wydaje się, że najwięcej energii zużywamy korzystając w domu z urządzeń elektrycznych. Tymczasem jak przekonują eksperci programu „Gaspol kibicuje klimatowi” największym konsumentem energii jest sam budynek, a blisko 3/4 niezbędnej energii, pochłania jego ogrzewanie. Jedną z przyczyn zwiększonego zużycia energii są jej wysokie straty spowodowane słabą termoizolacją domów oraz nieodpowiednio dobrany system ogrzewania.

Prezes towarzystwa ubezpieczeniowego Royal & Sun Alliance Insurance (RSA) z Wielkiej Brytanii, John Napier, wystosował list otwarty do prezydenta Baracka Obamy krytykujący jego stanowisko ws. wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej – donosi w czwartek brytyjska telewizja Sky.

Należąca do PGNiG spółka PGNiG Norway AS wspólnie z partnerami odkryła nowe złoża gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Złoża Snadd North szacowane są na 9 do 16 mld metrów sześciennych gazu. Jego zagospodarowanie rozpocznie się już w 2011 roku.

Ułożenie gazociągu Nord Stream zgodnie z planami jego twórców może zablokować możliwość rozwoju portu w Świnoujściu – informuje dzisiaj Andrzej Kublik w „Gazecie Wyborczej”.

Na stronie internetowej spółki Sarmatia pojawiło się ogłoszenie o przetargu na przygotowanie studium wykonalności planowanego przedłużenia rurociągu Odessa-Brody do Płocka z możliwością jego przedłużenia do Gdańska lub w kierunku zachodnim oraz Raportu o oddziaływaniu projektu na środowisko. Dokumenty te wymagane są do podjęcia dofinansowania unijnego w wysokości blisko 500 mln zł.