Zdaniem analityka Millenium Dom Maklerski Macieja Palenika rośnie prawdopodobieństwo sprzedaży przez Orlen rafinerii w Możejkach. – Pozbycie się tej rafinerii nawet za połowę zapłaconej ceny, a PKN zapłacił 2.8 mld USD, zapewne byłoby korzystnie odebrane przez rynek. Na podstawie wypowiedzi strony litewskiej widać wyraźnie, że Litwinom nie zależy na zwiększeniu efektywności działania Orlen Lietuva, a przy obecnych warunkach makro spółka cały czas ponosi straty – twierdzi analityk.

Polski Koncern Naftowy Orlen ogłosił zamiar sprzedaży pięciu stacji paliw w miejscowościach: Barwice (zachodniopomorskie), Łaskarzew (mazowieckie), Katowice, Boguszów Gorce (dolnośląskie) oraz Miączyn (lubelskie). Koncern konsekwentnie pozbywa się stacji ni spełniających jego oczekiwań pod względem wielkości sprzedaży lub perspektyw rozwoju.

Kryzys jaki dotknął branżę olejową w minionym roku dał firmom dodatkową motywację do poszukiwania nowych dróg rozwoju. – Dla wielu podmiotów kryzys stanowił również okazję do szukania nowych form działalności, w tym sposobów do zdynamizowania sprzedaży, co miało miejsce m.in. w branży automotive, zarówno w segmencie premium jak i ekonomicznym – twierdzi Marian Ćwiertniak, prezes Orlen Oil.

Energetyczny program Orlenu rusza – pisze w czwartkowym „Pulsie Biznesu” Paweł Janas. Potencjalni partnerzy koncernu naftowego to czeskie i arabskie fundusze i Kulczyk Investments.

Komenda Miejska PSP w Płocku i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymają od PKN Orlen fundusze na zakup urządzeń do utylizacji zanieczyszczeń oraz środki na zakup paliwa i remont wyeksploatowanego sprzętu. Dodatkowo, z inicjatywy spółki i Urzędu Miasta Płocka, od dziś do niedzieli, we wszystkich lokalizacjach imprez związanych z Dniami Historii Płocka i Dniami Chemika odbywać się będzie kwesta harcerzy na rzecz remontu podtopionej wcześniej szkoły w Borkach (gm. Gąbin), w której uczą się obecnie dzieci z zalanych wodą terenów.

W I kwartale 2010 roku zysk operacyjny segmentu detalicznego Grupy Orlen wyniósł 75 mln zł, w porównaniu do 87 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Potwierdziły się więc zapowiedzi przedstawicieli zarządu spółki, że znakomite wyniki z roku 2009 będą trudne do powtórzenia także w tym roku.

W I kwartale 2010 roku zysk operacyjny segmentu rafineryjnego Grupy Orlen wyniósł 426 mln zł w porównaniu z 116 mln zł straty operacyjnej w analogicznym okresie roku poprzedniego. Największy wpływ na ten wynik miały zmiany otoczenia makroekonomicznego, a więc ceny ropy, marże i dyferencjał oraz kusy walut.

PKN Orlen poinformował, że wprowadzi na rynek biopaliwo nowej generacji BIO85 (E85) — mieszaninę benzyny z bioetanolem, w której udział bioetanolu wynosi do 85 proc. objętości.

Jak co roku dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił tradycyjny, doroczny ranking największych firm w Polsce, czyli „Listę 500”. Pod uwagę brano wyniki w roku 2009.

W związku z opublikowaniem na łamach dzisiejszego wydania rosyjskiej gazety „Wremia Nowostiej” informacji nt. rzekomo planowanej sprzedaży pakietu akcji Orlen Lietuva rosyjskiemu koncernowi Rosnieft, PKN Orlen oświadcza, że nie prowadzi w tym zakresie żadnych negocjacji. Informacje podane przez „Wremia Nowostiej”, dotyczące Orlen Lietuva, są medialną spekulacją i nie mają pokrycia w faktach.