Zgodnie z ubiegłotygodniowymi prognozami firmy doradczej e-petrol.pl, średnie ogólnopolskie ceny paliw na stacjach tankowania są wyższe, niż przed tygodniem. Rafinerie nie zwlekały długo z wprowadzeniem korekt i już tydzień temu podniosły swoje cenniki paliw hurtowe, teraz przyszła kolej na stacje paliw.

Łączna wartość umów zawartych od początku 2010 roku, przez Ekopol Górnośląski Holding S.A. wynosi 38,83 mln zł netto. Jak podała spółka w komunikacie przesłanym do e-petrol.pl, kontrakty dotyczą posadowienia oraz obsługi paliwowo-logistycznej 14 mikrostacji paliw.

Dramat powodzi może narazić na poważne kłopoty materialne i uniemożliwić normalną pracę sprzedawców paliw. Warto wiedzieć, jakie kroki przedsięwziąć, by stacja możliwie szybko mogła powrócić do pełnej sprawności. Niniejszy, krótki zbiór porad firma e-petrol.pl dedykuje uwadze tych właścicieli i operatorów stacji paliw, których powódź dotknęła, a także wszystkich, którzy pod wpływem niedawnych wydarzeń chcieliby lepiej zabezpieczyć się i przygotować do ochrony stacji. Ufamy przy tym, że wiedza ta nie będzie musiała zostać wypróbowana w praktyce.

Ceny paliw w Polsce tuż po święcie Bożego Ciała i „długim weekendzie” z początku czerwca pozostają na poziomie praktycznie takim samym jak jeszcze kilka dni temu. Niepokoi niestety, w kontekście cen, utrzymująca się słabość polskiej waluty – przelicznik dla polskich firm z międzynarodowych notowań, dolarowych, staje się coraz bardziej niekorzystny.

W środę „Rzeczpospolita” podała, że w tym roku, jadąc na wakacje, przyjdzie nam głębiej sięgnąć do kieszeni. Dziennik, powołując się na analizy i prognozy e-petrol.pl, napisał, że przy zbiegu niekorzystnych czynników za litr benzyny będzie się płacić ponad 5 zł.