Zapasy ropy w USA w tygodniu zakończonym 18 czerwca wzrosły o 2 mln baryłek podczas gdy oczekiwano ich spadku o 0,8 mln baryłek. – Negatywne zaskoczenie pojawiło się mimo wyraźnego zwiększenia popytu ze strony rafinerii (zwiększony CUR z 87,9% do 89,4%), gdyż jednocześnie zanotowano mocny wzrost importu surowca (+4,3%) – komentuje Kamil Kliszcz, analityk DI BRE Bank.
Nowa ustawa o obowiązkowych zapasach jest w fazie konsultacji.
Zapasy ropy w USA wzrosły w ostatnim tygodniu o 1,7 mln baryłek podczas gdy oczekiwano ich spadku o 1 mln baryłek. Głównym źródłem zaskoczenia był spadek produkcji w tamtejszych rafineriach (CUR obniżony z 89,1% do 87,9%) przy jednoczesnym wzroście dziennego importu surowca o 1,7%. Zapasy benzyny spadły w tym okresie o 0,6 mln baryłek, a średnich destylatów wzrosły o 1,8 mln baryłek.
W ubiegłym tygodniu, jak poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE), zapasy ropy naftowej w USA wzrosły o 1,69 mln baryłek, czyli o 0,5 proc., do 363,1 mln baryłek.
Zapasy ropy w USA w tygodniu zakończonym 4 czerwca spadły o 1,8 mln baryłek (-0,5%), zapasy benzyny pozostały bez zmian, a rezerwy średnich destylatów wzrosły o 1,8 mln baryłek (+1,2%) – podał amerykański Departament Energii.
W ubiegłym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA spadły o 1,83 mln baryłek, czyli o 0,5 proc., do 361,41 mln baryłek – poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).
Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 1,83 mln baryłek, czyli o 0,5 proc., do 361,41 mln baryłek – poinformował amerykański Departament Energii (DoE).
Zapasy ropy w USA w tygodniu zakończonym 21 maja wzrosły o 2,5 mln baryłek, czyli o więcej niż oczekiwane 0,25 mln baryłek. Rezerwy paliw gotowych z kolei zanotowały niewielkie spadki, w przypadku benzyny o 0,2 mln baryłek (-0,1%), a w przypadku średnich destylatów o 0,27 mln baryłek (-0,2%).
Zapasy ropy w USA w tygodniu zakończonym 21 maja wzrosły o 2,5 mln baryłek, czyli o więcej niż oczekiwane 0,25 mln baryłek. Rezerwy paliw gotowych z kolei zanotowały niewielkie spadki, w przypadku benzyny o 0,2 mln baryłek (-0,1%), a w przypadku średnich destylatów o 0,27 mln baryłek (-0,2%).
Amerykański Departament Energii (DoE) podał w cotygodniowym raporcie, że zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,95 mln baryłek, czyli o 0,5 proc., do 362,52 mln baryłek.
Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,95 mln baryłek, czyli o 0,5 proc., do 362,52 mln baryłek – poinformował amerykański Departament Energii (DoE).
Zapasy ropy w USA w tygodniu zakończonym 30 kwietnia wzrosły o 2,75 mln baryłek, podczas gdy prognozowany wzrost wynosił tylko 1 mln baryłek. Rezerwy surowca wzrosły mimo kolejnego z rzędu wzrostu przerobu w amerykańskich rafineriach (CUR wyższy o 0,6 punktu procentowego) z uwagi na zwiększenie o 2,8 proc. średniego dziennego importu ropy.
Amerykański Departament Energii podał wczoraj w swoim cotygodniowym raporcie informację na temat poziomu rezerw ropy naftowej i paliw USA. Zgodnie z oczekiwaniami analityków wzrosły zapasy surowca.
Zapasy ropy naftowej w magazynach USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,9 mln baryłek do 355,86 mln baryłek – poinformował wczoraj amerykański Departament Energii (DoE).
Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,9 mln baryłek, czyli o 0,5 proc., do 355,86 mln baryłek – poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).
Zapasy ropy w USA spadły o 2,2 mln baryłek, czyli o 0,6 proc., do 353,96 mln baryłek – poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).
Zapasy ropy w USA w tygodniu zakończonym 2 kwietnia wzrosły o prawie 2 mln baryłek, czyli więcej niż oczekiwane 1,35 mln baryłek. Zwiększenie rezerw było możliwe dzięki wyższemu dziennemu importowi surowca (o 5,5 proc.), mimo wyraźnego zwiększenia przerobu przez amerykańskie rafinerie (wskaźnik CUR wzrósł z 82,6 do 84,5 proc.).
Zapasy ropy w USA wzrosły w ostatnim tygodniu o 2,9 mln baryłek, czyli nieco bardziej niż zakładał rynkowy konsensus na poziomie 2,5 mln baryłek.
W rezerwie USA przybyło zapasów ropy naftowej. Analitycy spodziewali się wzrostu rezerw, choć przewidywali, że przybędzie nieco mniej surowca.
Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw w reakcji na mocniejszy od oczekiwań wzrost amerykańskich zapasów paliw – podają maklerzy.